Ve třídách nechyběla ani trička s přeškrtnutou fotografií ministra školství Martina Fronce. Na některých školách v SR se k protestu "nevhodného oblečení" připojili i učitelé, kteří přišli do práce v teplácích.

"Děláme si z toho srandu, vždyť ministerstvo si dělá srandu z nás," prohlásil gymnazista z Košic.

Fronc totiž nařídil opakování maturitních testů z matematiky obtížnější kategorie A, protože před dvěma týdny byla část testů kvůli vině jeho rezortu rozeslána omylem už vyplněná.

Někteří si opakování pochvalovali

Maturitu z matematiky tak dnes opakovalo všech 2714 studentů, kteří si vybrali testy z obtížnější  kategorie A. "Vyplněné testy jsem vůbec neviděl a musím maturitu opakovat. To je přece nesmysl," konstatoval dnes nad novým zadáním testů maturant z Banské Bystrice.

Byli ale jednotlivci, kteří si opakování testů pochvalovali. "Minule jsem to dost zkazil a jsem celkem rád, že se testy opakují," přiznal student bratislavského gymnázia.

Zkoušku dospělosti v minulých dnech podle ČTK v SR skládali i tři finalisté ze SuperStar: Samo Tomeček, Tomáš Bezdeda a Petr Konček. Ani jeden z nich si naštěstí matematiku nevybral, mohou se tedy nyní věnovat koncertnímu turné finálové jedenáctky.