Culkin navštěvoval Jacksonův ranč Neverland, když mu bylo osm a devět let. Pravidelně spal v Jacksonově posteli, řekla hospodyně, která pro zpěváka pracovala v letech 1986 až 1991. Culkin popřel, že by ho Jackson zneužíval. Jeho mluvčí uvedla, že před soudem nebude svědčit.

Hospodyně také v úterý řekla, že jednou Jacksona viděla, jak se sprchoval s dalším osmiletým chlapcem. V ložnici prý slyšela "smích, jako kdyby si hráli". "Vešla jsem dovnitř a oba byli ve sprše," řekla. Jejich svršky zůstaly rozházené po místnosti.Oba prý byli nazí. Incident se stal podle ní v roce 1989.

Uvedla také, že se jí nelíbilo, jak se zpěvák chová k jejímu vlastnímu synovi. Údajně ale neviděla, že by Jackson obtěžoval chlapce, ani kohokoli jiného obtěžoval. Její syn přitom už v pondělí před soudem uvedl, že ho zpěvák třikrát osahával v době, kdy mu bylo sedm až deset. Následně ho uplácel stodolarovými bankovkami. Jednu z nich hospodyně u něho objevila. Za mlčení dostal v roce 1994 2,4 miliónu dolarů.

Jackson je obžalován z toho, že na svém ranči Neverland v únoru a březnu roku 2002 nejméně dvakrát sexuálně zneužil chlapce, kterému je nyní 15 let. Kdyby byl uznán vinným ve všech deseti bodech obžaloby, hrozí mu za to 20 let vězení.