"Je velmi důležité, aby veřejnost věděla, proč zemřela," sdělil právník Terriana manžela George Felos. Podle něj se tak prokáže, že žena nebyla schopná života bez přístrojů.

Popel ženy má být rozprášen na zahradě jejich domu v Pensylvánii. Její rodiče - Robert a Mary Schindlerovi - si přitom přejí, aby byla pohřbena do země na Floridě. Není proto vyloučeno, že vypukne nový soudní spor - tentokrát o Teriiny pozůstatky.

Bush respektuje soudy

Pacientka žijící v posledních patnácti letech pouze ve vegetativním stavu byla odpojena na žádost manžela a z rozhodnutí soudů 18. března. Případ se od samého začátku politizoval.

Rodiče Terri se navíc opakovaně snažili vymoci opětovné napojení své dcery na přístroje. Neuspěli. V neděli oznámili, že už nepovedou další spory v soudních síních. Podle lékařů je pacientka na pokraji smrti.

"Ona, k čertu, bojuje, aby žila. Žadoní o pomoc," řekl v pondělí ke stavu Terri její otec před hospicem v Pinellas Parku na Floridě. Právě v tomto zařízení jeho dcera umírá. Doplnil, že stále reaguje. Údajně se na něj podívala a "vyjadřovala se tváří".

Prostřednictvím médií dále požádal státní moc, aby zasáhla. Floridský guvernér Jeb Bush mu vzkázal, že musí respektovat rozhodnutí soudů. "Zlomilo mi to srdce," konstatoval však s tím, že s jejich závěrem rovněž nesouhlasí.