"Senát prozkoumal všechny skutečnosti, které Kutal uvedl ve své stížnosti podané proti vydání. Senát konstatoval, že nepředstavují překážku pro jeho vydání k výkonu trestu do ČR," uvedla Rupcová.

Nyní s konečnou platností rozhodne o všem slovenský ministr spravedlnosti Daniel Lipšic.

"Když nám bude doručené soudní rozhodnutí o přípustnosti vydání Kutala do České republiky, bude tato žádost předložena ministrovi. Předpokládám proto, že ministr rozhodne o jeho vydání v průběhu několika týdnů," uved Právu mluvčí slovenského ministerstva spravedlnosti Richard Fides.

V ČR byl Kutal odsouzen na deset let vězení za přípravu vraždy a nedovoleného ozbrojování. Šumperského podnikatele, který údajně patřil k hlavním překupníkům s lehkými topnými oleji v ČR, zadržela slovenská policie loni v červenci v obci Veľký Biel u Bratislavy.

Kutal vzápětí požádal na Slovensku o politický azyl. Jeho žádost však migrační úřad zamítl. Krajský soud v Bratislavě rozhodl o jeho vydání do ČR, ale Kutal se okamžitě odvolal k Nejvyššímu soudu. Po jeho rozhodnutí Kutal vyčerpal už všechny právní možnosti, aby zůstal v SR.