Středisko Hochkar uvádí ve výšce 1800 metrů zhruba 45 centimetrů sněhu a šestistupňový mráz. Dolnorakouský Annaberg hlásí 40 centimetrů bílé pokrývky a šest vleků a dvě sedačkové lanovky v provozu. V oblasti Semmering/Hirschenkogel je o deset centimetrů sněhu méně, nízké teploty ale umožňují nepřetržité zasněžování.

Lyžovat se dá i na nižších svazích nedaleko česko-rakouských hranic. Středisko Hochficht na rakouské straně šumavských lesů udává 30 centimetrů. Ve Sternsteinu vzdáleném jen několik kilometrů od jihočeského Vyššího Brodu je 40 centimetrů a funguje jeden vlek a jedna sedačková lanovka.

Dostatek sněhu mají také velkokapacitní centra v alpských údolích. Tyrolský Kitzbühel hlásí 71 centimetrů přilnavého sněhu, Alpbach udává zledovatělý a prašný sníh s výškou 40 centimetrů. Prašan hlásí korutanské středisko Katschberg-Rennweg. V salcburské Flachau je 40 centimetrů sněhu.

Mrazy vystřídá oteplení

Když už jsme si na silné mrazy pomalu zvykli, bude po nich. Příští týden, zhruba od úterka, se bude oteplovat a na konci týdne by přes den mělo být až devět stupňů tepla. I na horách má pršet. Právu to řekl ve čtvrtek Vladimír Seifert z Českého hydrometeorologického ústavu v Praze. "Víkend ale ještě bude mrazivý a sněhový. Upozorňujeme řidiče, hlavně na Moravě, že už během pátka se budou na silnicích tvořit sněhové jazyky," uvedl Seifert.

V sobotu bude oblačno a místy sněžení. V neděli má sněžit na celém území republiky. Noční teploty v sobotu poklesnou na -8 až -12, v neděli dokonce na -10 až -14 stupňů. Denní teploty budou mít opačný vývoj. Jestliže v sobotu se čeká od -8do -4, v neděli od -6 do -2. V pondělí by dokonce přes den mělo být od -4 do nuly.

"Postupně k nám pronikne teplejší oceánský vzduch. Ten přinese déšť, zpočátku se sněhem a mrznoucí. Na horách se bude střídat déšť a sněžení. Tomu budou odpovídat teploty. Ty noční od -5 do -1, později od 4 do 0, denní nejdříve od -2 do 3, později 4 až 9 stupňů," uvedl Seifert.