"Jdu po vás, pane Blaire, ale dělám to civilizovanou cestou," řekl Keys pracující jako řidič sanitky na tiskové konferenci v londýnském studiu hudebního producenta Briana Enoa. "Chci, aby byly všechny naše jednotky staženy domů. Stáhněte je a nahraďte je mírovými silami," vzkázal dále premiérovi.

Keys uvedl, že nikdy nechtěl vstoupit do politiky. Ke změně rozhodnutí jej ale vedla smrt syna Thomase (20) v Iráku. Ten skonal 24. června 2003 v irácké Al Majdžár Al Kabír.

"Jsem obětí této války. Byl jsem donucený obětovat to nejcennější - svého syna," konstatoval. "Ví (pozn. Blair), co cítí rodiny mrtvých Iráčanů? Jak jsem se cítil já, když jsem oblékal v den pohřbu svého syna, česal jeho krásné blonďaté vlasy a snažil jsem se nedívat na polovinu tváře, kterou mu kdosi ustřelil?" dodal nešťastný otec.

Keys dále vyzval všechny kandidáty, aby mu v boji proti Blarovi, a to tím že se zřeknou kandidatury, pomohli. Současného premiéra navíc vyzval k přímé televizní debatě.

"Jestli byla válka legální... nemáte, co skrývat. Šli jsme do války kvůli zbraním hromadného ničení a ony neexistují. Byla to lež a 85 britských vojáků bylo kvůli této lži již pohřbeno," doplnil.