Arvizo se navíc v křížovém výslechu chytil do pasti, když obrat v předchozích prohlášeních zdůvodňoval posměchem spolužáků.

"Všechny děti se mi smály, strkaly do mě a říkaly, že to je ten kluk, co ho znásilnil Michael Jackson," řekl ve středu Gavin zpěvákovu obhájci Thomasi Mesereauovi na vysvětlenou, proč svému učiteli na škole v Los Angeles v roce 2003 tvrdil, že mezi ním a Jacksonem k ničemu nedošlo.

"Řekl jsem mu, že se to nestalo," zopakoval nyní patnáctiletý mladík s tím, že se s ním jeho spolužáci kvůli incidentu poprali a on "nechtěl, aby si někdo myslel, že k tomu (zneužití) skutečně došlo".

 "Už ho nemám rád," uvedl Gavin, který o Jacksonovi dříve mluvil jako o svém největším příteli a citovém otci. "Už si nemyslím, že si zasloužil ten obdiv, který jsem k němu cítil jako k nejlepšímu člověku na světě."

Nicméně v další části výpovědi uvedl, že se na Jacksonově ranči Neverland cítil šťastný. "Bylo to jak v Disneylandu. Starosti si dělala jen máma," řekl, čímž oslabil tvrzení žaloby, že se rodina snažila z ranče utéci.

Podle médií teď bude pro obhajobu relativně snadné označit obvinění za výmysl vytvořený matkou údajné oběti ve snaze získat od zpěváka vysoké odškodné.