Pedagog Jeffrey Alpert se Gavina záhy po zahájení vyšetřování v roce 2003 zeptal: "Podívej se na mě... Nemůžu ti pomoci, když mi neřekneš pravdu - stalo se to někdy?"

Chlapec tehdy odpověděl stručně: "Ne." Včera před soudem vše připustil. Odmítl ale, že by nyní lhal. Rozpory mezi oběma tvrzeními však nevysvětlil.

Alpert na adresu korunního svědka uvedl, že byl vždy problematickým žákem s četnými kázeňskými prohřešky. Neplnil zadané úkoly, s učiteli se často přel a nechyběly ani fyzické potyčky se spolužáky.

Jackson přijel včas

Soud v kalifornské Santa Marii v pondělí v kauze Michaela Jacksona obnovil jednání po třídenní přestávce. Na rozdíl od čtvrtka, kdy zpěvák dorazil pozdě a byl za to málem uvězněn, včera přijel k soudu dokonce o patnáct minut dříve. [celá zpráva]

Gavin Arvizo tvrdí, že ho Jackson na ranči Neverland dvakrát osahával. Jeho svědectví se ale poněkud liší od výpovědi jeho mladšího bratra. Ten  tvrdil, že dvakrát viděl, jak zpěvák jeho bratra osahává a masturbuje u toho. Není jasné, zda bratři hovoří o stejném incidentu. [celá zpráva]

Podle právníků má Jackson závratné dluhy. Ty se nyní vyšplhaly už na 400 mil. USD (asi 10 mld. Kč).