Jak v pondělí informoval slovenský policejní viceprezident Jaroslav Spišiak zadržený Erwin Wilhelm v poslední době páchal trestní činnost především na území České republiky, jezdil na voze z českou poznávací značkou a měl trvalý pobyt měl v Praze.

"Je v cele předběžného zadržení a na základě evropského zatykače bude pravděpodobně vydán do Německa," uvedl Spišiak.

Policejní viceprezident potvrdil, že muž byl zadržen na ulici: "Využili jsme moment překvapení. Muž nekladl žádný odpor. Pravděpodobně podcenil slovenskou policii a vůbec nepočítal s tím, že by jsme ho mohli chytit právě my. Na to už doplatilo několik mezinárodních zločinců, kteří se mylně domnívali, že Slovensko je pro ně bezpečnou zemí, oázou míru a klidu."

Podle deníku Nový čas se šéf gangu většinou zdržoval u své přítelkyně ve vesnici nedaleko Košic. Jezdil na luxusním terénním Mercedesu, který patří jedné české autopůjčovně. Když byl zadržen, měl u sebe hotovost 100 tisíc slovenských korun.

Evropský zatykač byl vydán loni v listopadu a šéf gangu se zdržoval na území Slovenska asi měsíc. "Informace o tom, že šéf gangu se zdržuje na území Slovenska jsme dostal od německých kolegů 23. února. V Německu byl obviněn ze 42 trestných činů," uvedl Spišiak.