Nyní 69letá Falkeviková Hagenová zmizela 31. října ze svého domova v Lörenskogu, který je vzdálen asi 20 kilometrů od norské metropole Oslo a zhruba 50 kilometrů od hranice se Švédskem. Na místě se našel lístek, na němž kdosi za propuštění Falkevikové Hagenové požadoval výkupné. Norská média letos v lednu, kdy policie o případu informovala, uvedla, že únosci chtějí devět milionů eur v kryptoměně monero, kterou lze převádět anonymně.

V Norsku unesli manželku miliardáře, požadují závratné výkupné

„S největší pravděpodobností se stala obětí vážného zločinu, ale nyní považujeme za méně pravděpodobné, že se stala obětí únosu s finančním motivem. Hlavní hypotézu jsme změnili a myslíme si, že ji zabili,” řekl ve středu policejní mluvčí Bröske.

Podle něj neexistují žádné známky toho, že by byla Falkeviková Hagenová naživu, a policie nemá ani žádný kontakt s domnělými únosci. Zda policie ze smrti ženy někoho podezřívá, Bröske odmítl sdělit.

Manželem Falkevikové Hagenové je podnikatel v oblasti nemovitostí a v energetickém sektoru Tom Hagen. Ten je podle finančního časopisu Kapital 172. nejbohatším člověkem v Norsku s odhadovaným jměním 1,7 miliardy norských korun (4,49 miliardy korun).