„Je to velmi výjimečný člověk s neobyčejnými předpoklady a odvedla neuvěřitelnou práci! Doufám, že se rozhodne kandidovat na guvernérku Arkansasu - byla by fantastická,” napsal Trump na twitteru.

Sandersová je dcerou republikánského politika Mika Huckabeeho, který na přelomu století více než deset let zastával právě funkci guvernéra a dvakrát se neúspěšně pokoušel o prezidentskou nominaci.

V Bílém domě Sandersová sloužila od Trumpova nástupu v lednu 2017 nejprve jako zástupkyně jeho prvního mluvčího Seana Spicera, který však po vlně kritiky svůj post po půlroce opustil. Nahradila jej právě Sandersová, která se od té doby nesčetněkrát dostala do náročné situace, když čelila novinářským otázkám týkajících se ne vždy jednoznačných a mnohdy nediplomatických výroků prezidenta Trumpa.

Nejednou byla za své vystupování směrem k médiím terčem kritiky. Za patrně největší prohřešek jejího působení v Bílem domě označují americká média zrušení každodenních tiskových brífinků. Podle agentury AP neproběhl žádný brífink od poloviny března, Sandersovou naproti tomu novináři často vidí, jak poskytuje informace některým televizním stanicím, mezi něž patří Trumpovi nakloněná Fox News.

„Líbila se mi každá minuta, dokonce i ty těžké minuty,” řekla podle agentury Reuters ke svému rozhodnutí opustit Trumpa. „Mám tři úžasné děti a budu s nimi trávit trochu víc času,” dodala.