Masakr vypukl ve středu kolem poledne. Útočník nejprve odpálil bombu s hřebíky a šrouby a následně začal na spolužáky střílet.

„Vykoukl jsem z učebny a uviděl hocha, který chodil s puškou a na všechny střílel. Zavřel jsem se v naději, že mě neuslyší. Za deset minut přijeli policisté se samopaly. Nevím, co se stalo se střelcem,“ vylíčil úděsné okamžiky. Dodal, že by si je nepřál zažít znovu.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Lidé v Kerči uctívají památku obětí studenta, který zabíjel ve škole. (Zdroj: Reuters)

Podle něj byla v celé chodbě, kde explodovala nálož, vyražena okna. „Na podlaze se válela mrtvá těla. Všechny zdi byly ohořelé,“ popsal situaci, kdy střelbě nejspíš předcházel nejméně jeden výbuch.

List pak citoval nejmenovaný zdroj, podle něhož se útočník zastřelil. „Nejprve jsme si mysleli, že se mu podařilo uprchnout. Pak jsme ale prozkoumali záběry kamer. Je tam vidět, jak vrah vystupuje do prvního patra a tam obrací hlaveň proti sobě,“ řekl.

Kromě dvou desítek mrtvých zůstaly po řádění střelce také čtyři desítky zraněných.

Pieta v Kerči za oběti řádění střelce v místní škole

Pieta v Kerči za oběti řádění střelce v místní škole.

FOTO: Dmitri Lovetsky, ČTK/AP

Vyšetřovatelé již ve středu za pachatele označili osmnáctiletého studenta čtvrtého ročníku školy Vladislava Rosljakova. Příčiny jeho řádění zatím nejsou zcela jasné, objasnit by je měl pomoci i posmrtný psychiatrický posudek.

Na Krymu od čtvrtka platí třídenní smutek. Šéf správy anektovaného poloostrova Sergej Aksjonov oznámil, že rodiny obětí dostanou pomoc ve výši jednoho miliónu rublů (asi 340 tisíc Kč), rodiny zraněných po půl miliónu.