Dvaačtyřicetiletý podnikatel údajně zmizel poté, co dostal povolení zřejmě od zkorumpovaného úředníka opustit na 24 hodin vězení, aby se mohl údajně setkat s manželkou a dítětem. Músá odmítl sdělit jméno úředního činitele, který takové povolení podepsal. Řekl pouze, že hned, jak se v noci na dnešek o záležitosti dozvěděl, dal příkaz k jeho okamžitému zatčení.

Koppa s rodinou ale policie už nenašla. "Pátráme po něm od pátečního večera. Tento muž představuje nebezpečí pro celou západní Afriku. Aktivně se účastní vyostřování konfliktů v oblasti tím, že prodává zbraně různým ozbrojeným skupinám. Pustit takového muže na svobodu je samo o sobě nebezpečím pro mírový proces v Libérii," citovala AFP Abú Músu.

Koppa zadržely v Libérii jordánské mírové složky OSN na základě mezinárodního zatykače, který na něj v září loňského roku vydal Městský soud v Brně pro tři různé trestné činy týkající se nelegálního obchodování s vojenským materiálem. Hrozilo mu desetileté vězení. Policie a státní zastupitelství požadovaly již v dubnu, aby byl vzat do vazby. Poté, co soud  odmítl vydat zatykač, uprchl podnikatel do zahraničí.