Downing se rozhodl nepožadovat předvolání svědků a nehodlá předkládat důkazy ve prospěch klienta v případu, který se týká defraudací a daňových podvodů. Na dotaz soudce, zda chce svědčit ve svůj prospěch, v úterý také Manafort podle agentury AP odpověděl: „Ne, pane.”

Tomu předcházelo více než dvouhodinové slyšení s vyloučením veřejnosti. Během něj soudce odmítl návrh obhajoby na zproštění obžaloby. Závěrečné řeči mají podle AP začít už ve středu.

Manafort čelí obvinění ze zatajení desítek milionů dolarů, které získal v roli poradce proruského prezidenta Ukrajiny Viktora Janukovyče, svrženého v únoru 2014, jakož i z daňových a bankovních podvodů. Manafortovi obhájci se snaží soud přesvědčit, že finanční machinace jsou ve skutečnosti dílem Manafortova dlouholetého obchodního partnera Richarda Gatese.

Proces je v médiích vnímán jako test týmu zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera, který vyšetřuje případné ruské ovlivňování amerických prezidentských voleb v roce 2016. Sám Gates se ke svému podílu na vině už dříve přiznal a s Muellerem spolupracuje. Kromě jiného připustil, že Manafortovi pomáhal falšovat daňová přiznání a skrývat jeho peníze v zahraničí.