"Živly zničily třicet procent hotelů v zasažených oblastech, a to zejména na ostrově Pchúket," popsala situaci Krairiksh. Konstatovala ale zároveň, že do několika týdnů bude vše jako před katastrofou.

"Thajci se i přes pohromu stále usmívají. Život jde dál a i postižení musejí žít dál. Chcete-li opravdu pomoci, přijeďte k nám na dovolenou," vzkázala dále Čechům.

Podle ní je situace i v postižených oblastech zcela bezpečná.

"Dosud se objevilo jen několik případů běžného průjmového onemocnění, 15 případů malárie a u 25 lidí se objevila bahenní horečka. Máme však obrovské štěstí, že nikdo neonemocněl například cholerou," shrnula situaci Krairiksh.

Občanům ČR, kteří se cesty případně bojí, doporučila vybírat si dovolenou v destinacích: Bangkok, Chiang Mai, Auyuttaya a přímořských střediscích v Thajském zálivu jako Pattaya, Hua Hin, Koh Samui, Koh Chang.

"Bezpečných je také 75 % rozlohy nejvíce zničeného ostrova Pchúket," dodala s tím, že země nabízí nejen krásné pláže, ale i přírodní rezervace, středověké památky a vodopády.

Tamní úřady doporučují před cestou do země očkování proti běžným tropickým nemocem. Podobné rady však platily už před 26. prosincem 2004.

Příjmy z turistického ruchu tvoří 10 % HDP Thajska.