„Proti tomuto rozhodnutí není přípustná stížnost,“ řekl agentuře TASR mluvčí krajské prokuratury Milan Filičko s tím, že Vadala bude vydán italským úřadům do deseti dnů. Na Vadalu vydal evropský zatykač soud v Benátkách.

Ital dlouhodobě žijící na východním Slovensku měl vazby na Márii Troškovou, bývalou poradkyni expremiéra Roberta Fica a jeho tajemníka bezpečnostní rady Viliama Jasaně. Vadala je na Slovensku podezřelý ze subvenčního podvodu s agrodotacemi.

Vadala byl zadržen letos 13. března. V Itálii je stíhán pro nezákonné obchodování s narkotiky. Společně s dalšími osobami měl dovážet kokain z Jižní Ameriky. Vadala s vydáním do Itálie souhlasil, protože podle vlastních slov chce očistit své jméno.

Zavražděný novinář Kuciak ve své poslední reportáži psal o působení kalábrijské mafie 'Ndrangheta na východním Slovensku a o jejím napojení na slovenské politiky. Právě s 'Ndranghetou je podle slovenských médií spojován i Vadala. Kuciak už reportáž nedokončil, protože byl společně se svou snoubenkou zastřelen v jejich domě v obci Veľká Mača u Galanty.