Prohlídky se ale během několika minut změnily v krvavá jatka. Smrtícím kulkám neuniklo 24 lidí. Ihned po masakru se ozbrojenci z vesnice stáhli. Indická policie po nich pátrá.

Důvodem masakru prý byla krádež zbraní

Příčiny střelby jsou zatím nejasné. Svědci, kteří řádění násilníků přežili, tvrdí, že záminkou se stala krádež zbraní osmi policistům dohlížejícím na bezpečnost menšinové hinduistické obce. Indie vyslala na místo masakru posily, které prohledávají okolní hory.

V oblasti došlo podle indických zdrojů k indicko-pákistánským střetům, při nichž bylo několik osob zraněno. V brzkých nedělních hodinách prý byli v horách zavražděni další dvě hinduistické ženy a jeden muž.

Vůdce islámských rebelů zavražděn

Útoky přišly jen den poté, co byl neznámým mužem zavražděn vůdce části islámských vzbouřenců v Kašmíru Abdul Madžíd Dár. Indická strana se jej prý snažila přesvědčit, aby s ní spolupracoval. Pro radikální muslimy se tak stal nepohodlným.

V bojích o odtržení Kašmíru zahynulo od roku 1989 už kolem 37,5 tisíce osob. Indie obviňuje z podpory muslimským separatistů sousední Pákistán, který ale vše soustavně popírá.