Vstupy do budovy blokovala vozidla a asi tisíc Juščenkových stoupenců. Úředníky ale lidé nechávali projít. K blokádě "nezákonného" zasedání vlády vyzval Juščenko již v úterý večer. Poté, co se kabinet sešel na jiném místě, se demonstranti rozešli.

Juščenko sice dostal ve volbách více hlasů, ovšem nemůže být vyhlášen prezidentem do té doby, dokud se neprošetří stížnosti Janukovyčových příznivců na neregulérnost voleb. Janukovyč v pondělí odmítl uznat svou porážku ve volbách z 26. prosince a v úterý se se stížností na údajné manipulace během hlasování obrátil na ústřední volební komisi.

"Dnes se v této budově žádné zasedání kabinetu konat nebude," uvedl bez dalších podrobností vládní mluvčí Anatolij Tolstuchov. Podle jednoho z Juščenkových spolupracovníků vláda slíbila, že se nesejde ani ve čtvrtek.

Janukovyč v pondělí rozhodně odmítl uznat svou porážku ve volbách. Ve středu podal oficiální stížnost k ústřední volební komisi. "Janukovyčův tým podal v úterý krátce před půlnocí stížnost kvůli volebním manipulacím ve všech (225) obvodech. Komise má nyní dva dny na to, aby ji prošetřila," uvedla mluvčí komise Zoja Šariková.

Je pravděpodobné, že stížnost zamítne. V tom případě se chce Janukovyč obrátit na nejvyšší soud.