"Po prvním vypuštění raket s plochou dráhou letu na Bagdád jsme obdrželi informace, podle kterých byl Saddám odvezen sanitním vozem, ale je podle všeho živý. Ani případné zranění podle nejméně jednoho očitého svědka se nezdá být vážné," uvedl náměstek O'Brien v interview pro BBC.

Toto vyjádření učinil poté, co se v britském tisku ve čtvrtek a v pátek objevily informace, že Saddám Husajn byl ve čtvrtek ráno vážně zraněn a že na následky zranění už možná zemřel. Například list Sunday Telegraph uvedl, že britské zpravodajské služby informovaly premiéra Tonyho Blaira, že Saddám byl při prvních úderech na Bagdád zraněn a že potřeboval krevní transfúzi.

"Zranění Saddáma byla taková, že vyžadovala transfúzi," řekl listu blíže nespecifikovaný anonymní zdroj. Podle něj nebyl "bohužel zraněn vážně". "Myslíme si, že je stále naživu. Domníváme se také, že jeho syn Udaj byl při útoku zabit, nebo těžce zraněn," cituje Sunday Telegraph svůj zdroj.

Také další nedělní list - Independent on Sunday napsal, že zpravodajské služby informovaly Blaira o Saddámově osudu. Podle tohoto listu však uvedly, že "Saddám mohl být při prvním úderu zabit".