Blunkett údajně využil svého vlivu, aby urychlil žádost chůvy Quinnové dětí, původem Filipínky, o povolení k trvalému pobytu. Podle dalších údajů zařídil také na rakouském velvyslanectví v Londýně, aby tato filipínská chůva dostala na počkání vízum do Rakouska a mohla tam v uplynulých letech o Vánocích navštívit své příbuzné. Ministr vše popírá a požádal o nezávislé vyšetřování.

Milence také poskytl bezplatnou jízdenku, na kterou mají nárok pouze manželky poslanců. Tuto záležitost Blunkett v uplynulých dnech uznal jako chybu a jízdenku zaplatil.

Blunkettovy milostné zálety jsou známy už delší dobu. Ministr je od roku 1990 rozvedený, ale poslední léta chodil s vdanou ženou, vydavatelkou časopisu Spectator. Ta je už třetí vysoce postavenou osobou v tomto časopise, v souvislosti s níž propukl milostný skandál, takže se časopisu nyní v Londýně přinejmenším mezi novináři a politiky přezdívá Sexstator.

Ministr, který je nevidomý, a vydavatelka Quinnová se v létě rozešli, ale Blunkett se domáhá určení, že je otcem jejího syna Williama a dosud nenarozeného dítěte. Quinnová, která je nyní v sedmém měsíci těhotenství, mu to chce odepřít, protože se nyní rozhodla, že chce nadále žít se svým manželem.

Aférou kolem Blunketta se zabýval především bulvární tisk, zatímco opozice příliš neútočila. V politických kruzích totiž převažuje názor, že vše je především vyřizováním soukromých účtů.