Do Kyjeva podle zpravodajství agentury DPA již dorazil vysoký představitel Evropské unie pro zahraniční politiku Javier Solana. Podle neoficiálních zpráv plánuje setkat se s Juščenkem ještě v úterý. Do ukrajinské metropole rovněž míří zástupce Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OSCE) Jan Kubis, který dorazí ve středu. Stejně jako polský prezident Alexander Kwaœniewski. Ten v úterý hovořil s Georgem Bushem a českým prezidentem Václavem Klausem.

Oba vyslovili Kwaœniewskému svou podporu. "Je důležité, aby byla vyslyšena vůle lidu," prohlásil v Ottawě na tiskové konferenci s kanadským premiérem Paulem Martinem americký prezident. Novináře informoval, že v telefonickém rozhovoru svému polskému protějšku vyslovil podporu při jednáních o uklidnění a následném vyřešení ukrajinské anabáze s prezidentskými volbami.

S prezidentem Klausem se Kwaœniewski shodl na tom, že je třeba k vyřešení politické krize na Ukrajině plně vyčerpat všechny domácí právní a ústavní mechanismy a nedopustit, aby se spoléhalo na řešení zvnějšku, které by situaci v zemi spíše vyhrotilo než vyřešilo. Je "S tímto postojem bude mít prezident Kwaœniewski na Ukrajině plnou podporu českého prezidenta Václava Klause," informoval Novinky mluvčí Hradu Petr Hájek.