V centru Kyjeva demonstrovali už pátou noc příznivci opozičního kandidáta Viktora Juščenka. Podle agentury Reuters mezi nimi panovala dobrá nálada, protože je povzbudilo čtvrteční rozhodnutí nejvyššího soudu, který zakázal zveřejnění oficiálních výsledků voleb.

Obyvatelé ukrajinské metropole nosili do stanů Juščenkova tábora přikrývky, čepice a rukavice, protože v Kyjevě panuje mrazivé a větrné počasí.

Solana se chce sejít s odstupujícím prezidentem Leonidem Kučmou, Juščenkem i premiérem Viktorem Janukovyčem, jehož uznalo jako vítěze voleb jen Rusko.

S Kučmou má jednat i Kwašniewski, který údajně přiváží tříbodový plán. Podle něj je třeba ověřit volební výsledky, anulovat neplatné hlasy a trvat na tom, aby se obě strany zřekly násilí. Kubišův program znám není. OBSE vyslala do obou kol ukrajinských voleb přes 600 pozorovatelů. Shodli se, že ani jedno kolo se neobešlo bez závažných pochybení.

Další možný prostředník ukrajinské krize by mohl být podle litevský prezident Valdas Adamkus, jehož o pomoc požádal Kučma.