Schlosserová zavolala na tísňovou linku v pondělí odpoledne. Řekla telefonistovi tísňové linky, jak se jmenuje, kde bydlí a následně klidným hlasem sdělila, že zabila své dítě.

"Co se přesně stalo," zeptal se jí zaměstnanec linky 911. "Uřízla jsem jí ruce," zněla odpověď - v pozadí hrála píseň "He touched Me". "Vy jste jí uřízla ruce?" ozval se znovu operátor. "Uh huh," odpověděla volající.

Na místo okamžitě vyjela policie, která nalezla v bytě na předměstí Plano těžce zraněné batole. Lékaři mu nedokázali již pomoci. Dítě vykrvácelo při cestě do nemocnice.

Příčinou tragédie asi neléčené poporodní deprese

Vražedkyně jevící známky psychické poruchy seděla po celou dobu bez hnutí na sedačce v obývacím pokoji. K hrůznému činu se přiznala.

Deník The Dallas Morning uvedl, že rodinu několik měsíců před incidentem vyšetřovali pracovníci sociální péče. Existovalo podezřením ze zanedbání péče o potomky: devítiletou a šestiletou dceru. To se však neprokázalo.

Psychologové, kteří vražedkyni vyšetřili, uvádí jako možnou příčinu chování pachatelky neléčené poporodní deprese. Sousedi ji navíc označili za milující matku. Bude-li Schlosserová uznána vinou, hrozí jí trest smrti.