Případ údajně začala přestřelka mezi obviněným a dvěma muži. Ti se vraceli do chaty v oblasti Sawyer. Na soukromém pozemku nedaleko obydlí spatřili ozbrojeného muže s poloautomatickou puškou SKS kalibru 7.62, jež se používá k lovu zvěře.

Následně se strhla přestřelka. Zatím není známo, kdo ji zahájil. Výsledkem jsou dva zranění. Jeden z nich stačil přivolat rádiem pomoc. Na místo ihned dorazila osmnáctičlenná skupina lovců, kteří byli vzdálení jen půl kilometru.

A "bitka" začala nanovo. Tentokrát po ní zůstalo na zemi ležet pět mrtvých: nezletilý chlapec, tři muži a žena; a jeden zraněný. Bez úhony vše naopak přežilo deset lidí - jen dva z nich přitom zůstali při přestřelce v automobilu.

Obviněný: zabloudil jsem

Policie uvádí, že celkově padlo dvacet výstřelů. Příčiny incidentu se vyšetřují. Muži zákona odmítají sdělit, zda se mrtví postříleli mezi sebou, nebo je všechny zabil Vang. Pitvy těl však prokázaly, že některé oběti byly zasaženy více než jednou.

Zatčený Vang do protokolu vypověděl, že na soukromý pozemek zabloudil. Jelikož neměl kompas, rozhodl se jít k nejbližšímu domu. Podle jeho verze jej muži bezdůvodně napadli.

Z místa činu po přestřelce, a to nezraněn, odešel, aniž by lidem poskytl pomoc. Dva ze zraněných leží v kritickém stavu v nemocnici.