Není však jasné, zda se mu do dokumentace podaří nahlédnout. To závisí na také postoji Arafatovi ženy Suhy. Je možná, že jako nejbližší příbuzná by mohla Kidvově snaze zabránit.

Francie nadále odmítá seznámit veřejnost s příčinami Arafatovy smrti. Odmítla je sdělit už palestinské vládní delegaci. Ze zákona s nimi smí seznámit jen rodinné příslušníky. Potvrdil to i palestinský ministr zahraničí Nábil Šás. Podle něj požadavek Kidvy vychází čistě z toho, že je příbuzným Arafata.

Konec spekulací

Spekuluje se však, že by Kidva vyřešil problémy s okolnostmi smrti Jásira Arafata. Je čistě na příbuzných, jak naloží s informacemi, které získají ze zdravotní dokumentace.

"Úplná lékařská zpráva prezidenta Arafata je historickým dokumentem pro palestinský lid. Získáme tento spis a palestinská správa přijme nezbytná rozhodnutí, včetně informování palestinského lidu o všech detailech zprávy," uvedl generální tajemník palestinské vlády Hasan abú Lidbí před Kidvího cestou do Francie.

Spekulace o příčiny smrti vyostřují napětí, protože militantní Palestinci se přiklánějí k názoru, že Arafata otrávili Izraelci. Je tu také možnost, že palestinský předák byl homosexuál a nakazil se AIDS.