Ve stejné budově už od úterka jednají šéfové diplomacií patnáctky a dnes se tam před summitem radili i ministři financí. Jednalo se samozřejmě o válce v Iráku. V budově má své kanceláře také vysoký představitel pro společnou zahraniční a obrannou politiku EU Javier Solana.

Odposlech odhalila bezpečnostní prověrka

"Našli jsme jisté nesrovnalosti na telefonních linkách," potvrdil mluvčí tiskové služby Rady Dominique-George Marro v telefonickém rozhovoru. K tomuto zjištění podle něj technici dospěli už před několika dny při prověrkách bezpečnosti. Ujistil ale, že se to týkalo jen několika málo linek.

"Zahájili jsme vyšetřování," oznámil ve středu Marro oficiálně s tím, že odposlechová zařízení byla i v kancelářích jiných delegací, ale neupřesnil kterých a v kolika.

Le Figaro: z odposlechu by měly prospěch leda USA

Marro ovšem jen potvrdil informaci, kterou ve středu zveřejnil francouzský deník Le Figaro. Podle něj z takové špionáže mohou mít prospěch především Američané. "My nevíme, kdo je na druhém konci linky," zdůraznil ale Marro. Připustil nicméně, že jev je "poněkud rozsáhlejší", ale "nejde o silné krvácení".