Podstatu SARS rozluštili hongkongští doktoři z Čínské univerzitní nemocnice a nemocnice Prince z Walesu. Odborníci samotní přiznali, že šlo v léčbě pacientů založené na kombinaci antibiotik často o metodu pokusu a omylu. Definitivně proto úspěch ohlásili až dnes. Světová zdravotnická organizace (WHO) přitom těsně před jejich prohlášením oznámila, že kvůli obtížnosti určení nemoci půjde asi o "novou chorobu". WHO vyzvala zároveň všechny země, aby se připravily na možnost smrtící epidemie.

Poslední oběť hlášena z Vietnamu

Poslední zatím známou obětí nebezpečné formy zápalu plic, která se šíří z jihočínského Hongkongu, je vietnamský doktor, který zemřel dnes ráno našeho času. Na celém světě zabil zápal plic, jenž provází vysoké teploty, dýchací potíže a kašel, již deset lidí.

Nejvíce obětí hlásí Hongkong a Kanada. Nový případ nakažené osoby přiznalo Irsko. Jde o muže, jenž se vrátil z cesty po jižní Asii. Jeden případ onemocnění, jež se jeví jako inkriminovaná forma zápalu plic, hlásí Francie. Dohromady onemocnělo na planetě už 219 lidí, 123 v Hongkongu.