„Zdá se, že si je Severní Korea dobře vědoma amerického úderu na Sýrii,“ uvedl expert na KLDR z Džiro Išimaru. Podle něj severokorejský tisk psal přímo o „přípravě na rakety s plochou dráhou letu“.

Severokorejské ministerstvo nařídilo armádě odstranit z ochranných bariér kameny, protože po zásahu raketou by jejich úlomky mohly mít na svědomí další oběti. Místo toho se mají použít pytle z rýžové slámy nebo juty naplněné pískem či zeminou.

Spojené státy 7. dubna vypálily 59 střel BGM 109 Tomahawk na letiště Šajrát, odkud prý startovala syrská letadla, která bombardovala Chán Šajchún chemickou municí.

Navzdory výhrůžkám Spojených států a výrokům Donalda Trumpa, že Spojené státy „vyřeší KLDR i bez Číny“ a “velký konflikt je možný“, pokračuje Severní Korea v testech raket. Poslední uskutečnila o víkendu, kdy vypálila novou raketu středního doletu Hwasong 12. [celá zpráva]

Davy Severokorejců v Pchjongjangu vítají tým, který vyvinul novou balistickou raketu středního doletu země-země Hwasong-12

Davy Severokorejců v Pchjongjangu vítají tým, který vyvinul novou balistickou raketu středního doletu země-země Hwasong-12.

FOTO: KCNA, Reuters

V pátek test oslavovali Severokorejci v hlavním městě, uvedl list The Korea Herald. Do Pchjongjangu přijeli lidé, kteří raketu vyvinuli. V ulicích je vítaly tisíce lidí.