„Realita je však naprosto odlišná,“ řekl jeden z nich. Sikhové bydlí v kontejnerových buňkách a stejně jako ostatním obyvatelům jim stravu dodává cateringová firma.

KOMENTÁŘ DNE:

Falešná debata O chybějící racionální debatě a nemožnosti rozumně argumentovat v době sekularizované západní civilizace přemítá Alexander Tomský. Čtěte zde >>

 Očima Saši Mitrofanova: Prostor zaplňují zbití černoši

Starosta Selmu Mario Löhr hladovkářům nabídl, že jim dodavatelská firma bude připravovat stravu podle jejich představ. „Odmítli to s tím, že budou pokračovat v protestu až do splnění svých požadavků,“ řekl WDR s tím, že byty mohou dostat teprve tehdy, pokud jim úřady přiznají azyl.

Pohoršení nad učebnicí

Skandál se rozpoutal také po reportáži belgické televize VRT, která se pohoršuje nad učebnicí francouzštiny pro děti migrantů a obsahuje věty naznačující, že utečenci jsou extremisté.

Stalo se tak poté, kdy se iráckému utečenci Radu Azávímu (38) dostala do rukou učebnice jeho syna. Našel v ní věty jako „Otec hodil bombu a půjde do vězení“, „Ve vězení jím sendviče“ nebo „Ukazuje mi bombu a vězení“.

„V Iráku je mnoho utrpení, ale po přečtení učebnice se mě zmocnil smutek,“ řekl. Catherine Lameaireová (44), lektorka francouzštiny, se rovněž zhrozila. „Učebnice vyvolává dojem, že žadatelé o azyl jsou buď hloupí, nebo teroristé. To považuji za nepřijatelné a hloupé,“ dodala s tím, že se styděla podle učebnice vyučovat a nerozuměla, jak se vůbec v Belgii mohla kniha objevit.