Podle zástupce prokuratury na Severním Kavkaze Nikolaje Šepela byli z nedbalosti, vedoucí k smrti dvou a více lidí, obviněni dva milicionáři ze Severní Osetie a jeden z Ingušska. Obžaloba by měla být vznesena i proti dvěma vedoucím představitelům místních ministerstev vnitra. Podle Šepela se tak stane až po jejich návratu z nemocnice.

Vyšetřování tragédie, při které teroristické komando drželo počátkem září v beslanské škole více než 1000 lidí, z nichž 330 přišlo o život, pokračuje.

Studentka si vzala děti jako rukojmí

Terorismus proniká do života lidí v Rusku. Šestnáctiletá studentka Darja Gubernskaja oblečená jako sebevražedná atentátnice v pondělí vnikla v jedné moskevské škole do druhé třídy a oznámila školákům, že se stali jejími rukojmími. Dříve, než se ji podařilo odzbrojit, zranila dvě děti.

Jednu dívku pořezala  na tváři nožem a další uhodila do hrudi. Druhá napadená školačka se pokusila o obranu a hodila po Gubernské učebnici, která ji trefila do obličeje. Na to zasáhl učitel matematiky, který útočnici odzbrojil. Tu pak zadrželi přivolaní policisté a odvezli ji na psychiatrii.

Podle tisku se Gubernskaja, s černým šátkem na hlavě a tmavými slunečními brýlemi na očích, ptala dětí, zda vědí o útoku čečenských povstalců na moskevské divadlo na Dubrovce, který se odehrál právě před dvěma lety.