Podle nejmenovaných zdrojů, na které se odvolává list The Guardian a další média, byl Woolfe „udeřen a následně se v europarlamentu zhroutil“. Údajně utrpěl krvácení do mozku.

Fotografie zveřejněná na Twitteru.

„Je mi velice líto, že po hádce, která se dnes ráno odehrála na setkání europoslanců UKIP, se Steven Woolfe zhroutil a byl převezen do nemocnice. Jeho stav je vážný,“ uvedl Farageův mluvčí.

Britský europoslanec za UKIP Steven Woolfe

Britský europoslanec za UKIP Steven Woolfe

FOTO: Gareth Fuller, ČTK/AP

Farage odešel z postu šéfa UKIP po referendu, v němž Britové odhlasovali odchod z EU, který strana dlouhodobě prosazuje. Zůstal ale jejím lídrem v europarlamentu.

Protievropská a protiimigrační strana UKIP má v Evropském parlamentu 22 poslanců. Woolfe údajně nezkolaboval hned po hádce, kde podle všeho došlo i k fyzické potyčce. Až o něco později se zhroutil, když se europoslanci měli odebrat na polední hlasování.

UKIP po svém brexitovém úspěchu neprochází právě stabilním obdobím. Ve středu oznámila rezignaci předsedkyně strany Diane Jamesová po pouhých 18 dnech ve funkci. Necítila prý dostatečnou podporu. [celá zpráva] O místo v čele strany se měl ucházet právě zraněný Woolfe, po čtvrtečním incidentu se ani otázka jeho podpory nejeví zcela jednoznačně.