"V důsledku popálenin druhého a třetího stupně na trupu, břiše, dolních končetinách a ruce zemřel za tři dny v novozámecké nemocnici," řekl novinářům krajský policejní mluvčí Miloš Fábry. Mladá dvojice zaútočila na muže v noci z 20. na 21. září na rohu ulic Cyrilometodská a L'udovíta Štúra.

Mladíci si náhodně vybrali bezdomovce ležícího na trávníku - Ondreje V. Podle vyšetřovatelů jej chtěli nejdříve okrást. Proč nakonec svou oběť upálili, není zatím známo. Kriminalisté vše zveřejní po uzavření otřesného případu.

Muži zákona mladíky zadrželi ve čtvrtek. Nyní oba čekají v celách předběžného zadržení na rozhodnutí o uvalení případné vazby. "Jde o osoby z romských rodin s kriminální minulostí. Bylo s nimi už vícero problémů," řekl rádiu Expres kriminalista Peter Szabó na adresu pachatelů. Mladíci se už policistům přiznali, vinu ale svalují jeden na druhého.

Ondrej V. se ocitl na ulici před dvěma roky - tehdy se nepohodl s rodinou. Přespával většinou v osudném parčíku nedaleko bývalého bydliště.