Boje u obklíčených obcí probíhají již čtyři dny. Během prvních přestřelek zemřel jeden ruský policista, čtyři další byli zraněni a převezeni do nemocnice v Grozném.

Incident vyprovokovali povstalci, když zahájili na vozidlo ozbrojených sil palbu. Oběti na straně Čečenců nejsou dosud známy.

Rebelové zaútočili také na kolonu ruské armády na předměstí Grozného. Při přestřelce bylo několik lidí na obou stranách zraněno.

Ruské síly pokračují v pátrání i po dalším vůdci Čečenců Šamilu Basajevovi. Také na jeho hlavu je nyní vypsána desetimiliónová odměna. Moskva jak Maschodova, tak Basajeva obviňuje z vraždění ve škole v Beslanu. Prvně jmenovaný muž odpovědnost za krvavé řádění opakovaně odmítl. [celá zpráva

Na jejich dopadení nyní pracuje tisíc specialistů z čečenského ministerstva vnitra. Nad operací údajně osobně dohlíží prezident Vladimir Putin.

Nové zákony

Rusko přijme novou bezpečnostní doktrínu, která bude splňovat "potřeby dvacátého prvního století". Země tak podle prezidenta Vladimira Putina reaguje na tragédii na školní půdě v Beslanu.

Připravovaná doktrína nahradí podobný dokument z roku 2000. O zpřísnění pravidel dnes informoval sdělovací prostředky zdroj blízký Kremlu.