Podle nich se nešťastná nehoda stala za situace, kdy izraelští vojáci pátrali na západním břehu Jordánu po palestinských extremistech, kteří podle informací izraelské tajné služby plánovali teroristický útok v oblasti města Hebron na západním břehu Jordánu. Oběťmi nezdařené akce se stali dva strážci izraelské telefonní společnosti, kteří hlídali místní vysílač u židovské osady Pnej Šever.

Zastavili na kávu

Když zastavili své auto na okraji silnice, aby si udělali přestávku na kávu, začali je ostřelovat vojáci elitní jednotky. Jeden z mužů byl mrtev na místě. Druhý se pokusil utéci, osádka bojového vrtulníku ho ale zabila raketou.

Izraelští střelci po nešťastném zásahu argumentovali tím, že nejprve arabsky vyzvali dotyčné muže, aby se nehýbali. Strážci vysílače ale pocházeli z Ruska a arabsky nerozuměli, lekli se očividně, že na ně útočí Palestinci a pokusili se utéci.

Izraelská armáda vyjádřila po zjištění pravého stavu věcí nad smrtí obou Izraelců hluboké politování a nařídila vyšetření okolností případu.

V noci na dnešek zadrželi izraelští vojáci při raziích na západním břehu Jordánu celkem 20 podezřelých Palestinců. Podle armádního mluvčího mezi nimi byli i dva údajní radikálové z Lidové fronty pro osvobození Palestiny (PFLP), kteří připravovali útok na židovskou osadu na severu Předjordánska. Většina zatčení byla provedena ve vesnici u Tulkarmu, v níž byl ve středu při přestřelce zabit izraelský voják.