Podle jejího vylíčení události měl muž díky jízdence, kterou mu zajistil konzul, odjet v pátek autobusem do vlasti. Proč to neudělal, není jasné, protože s ním kvůli jeho stavu zatím není možné mluvit.

U sebe měl antidepresiva

Těžká zranění si Slovák přivodil na slovenském velvyslanectví v Paříži na Rue du Ranelagh v XVI. okresu francouzského hlavního města, kam se v neděli dostavil a chtěl mluvit s jedním z diplomatů.

"Po vysvětlení, že konzulární hodiny jsou až v pondělí, muž přeskočil plot a dál se domáhal kontaktu s některým slovenským diplomatem. Když se k němu blížil pracovník konzulárního oddělení, muž se najednou polil hořlavinou a zapálil se, přičemž utrpěl vážná zranění," uvedl v neděli  mluvčí slovenského ministerstva zahraničí Juraj Tomaga. 

Francouzští záchranáři mu poskytli první pomoc ještě na půdě velvyslanectví. Muž byl následně hospitalizovaný v pařížské nemocnici.

"Má těžké popáleniny, je v nemocnici a bojují o jeho život. Spojili se již s jeho bratrem na Slovensku a my jsme, aby nevznikly nějaké spekulace nebo dohady, dovolili francouzské policii, aby přišla na území slovenského velvyslanectví a všechny věci vyšetřila," vysvětlil slovenský ministr zahraničí Eduard Kukan.

Na slovenskou misi se okamžitě po pokusu o sebevraždu dostavila velvyslankyně Mária Krásnohorská a konzulát kontaktoval příbuzné na Slovensku. "Je nám líto, že došlo k tak nešťastné události. Zřejmě šlo o člověka, který měl psychické problémy, protože měl u sebe větší množství antidepresiv," dodal Tomaga.