Na operaci v Džanínu se podílely speciální jednotky izraelské armády a ze vzduchu je podporoval vrtulník, uvedla armáda. Cílem akce byl průmyslový komplex na okraji Džanínu.

Podle internetové verze izraelského listu Haarec, který se odvolal na svědky, obklíčila brzo ráno dvacítka obrněných vozidel a džípů v Nábulusu budovu, kde se nacházeli hledaní členové militantních hnutí. Při přestřelce bylo zabito pět lidí a šestý Palestinec byl zraněn.

Mluvčí armády odmítl počet mrtvých Palestinců komentovat, ale uvedl, že při probíhající operaci "(izraelské) jednotky byly v Nábulusu napadeny a opětovaly palbu".

Už v pondělí zabila raketa vystřelená z izraelského letadla tři přední představitele členy Brigády mučeníků od al-Aksá. Zasáhla auto, ve kterém jeli tři členové organizace napojené na hnutí Fatah Jásira Arafata. Terčem náletu byl Mahmúd abú Chalífa.

Před čtrnácti dny Chalífa unikl, když jiná střela zasáhla jeho dům. Přestože Chalífa nebyl velitelem Brigád, ale jen jeho zástupce, Izraelci ho považovali za hlavního plánovače teroristických akcí.