"V této souvislosti se pátrá po jejich identitě," uvedla FSB. Ta společně s ruskou prokuraturou a ministerstvem vnitra pokračují v dalším vyšetřování katastrof.

Podle analýz černé schránky nebyly stroje před výbuchem uneseny. Záznam zachycuje rozhovor personálu na palubě, který se marně snaží spojit s řídící věží.

Podle prohlášení ruské kontrarozvědky je ve hře i varianta, že pasy nepatřily ženám, kterým byly původně vydané a někdo další je zneužil. Dokument nepřinesl žádné další upřesnění ohledně obou žen.

Agentura AFP tvrdí, že jejich těla byla po katastrofě znetvořena více než těla ostatních obětí. Dosud je nikdo neidentifikoval, neozvali se ani jejich příbuzní. Džebirchanovová a Nagajevová žily v Grozném.

Tam byly naposledy spatřeny 22. srpna. Odjížděly do Baku. Čečenské úřady jejich případnou spolupráci zatím vylučují. Tvrdí, že šlo o obchodnice bez vazeb na separatisty.

Při katastrofách zahynulo 90 lidí. Obě letadla spadla téměř současně v noci na 25. srpna. První stroj - Tu-134, letící z Moskvy do Volgogradu, se zřítil jižně od Moskvy v Tulské oblasti. Přibližně o tři minuty později spadl nedaleko Rostova na Donu letoun Tu-154, na trase Moskva-Soči. [celá zpráva]