Pracovník izraelského velvyslanectví v USA David Siegel to ale kategoricky popřel a nejmenovaný vládní představitel označil informaci za "podivnou zprávu".

Agentury uvádějí, že muž by mohl být muž příští týden zatčen. List The Washington Post  uvedl, že agentem by měl být Larry Franklin, který pracuje v Pentagonu jako odborník na záležitosti Íránu. Má pro Izrael zjišťovat jaderné vybavení Iránu. K takovým informacím totiž nemá židovský stát přístup.

Franklin údajně vystupuje jako důvěryhodný analytik pracující v odboru Pentagonu pověřeném vypracovávat podklady pro politiku ministerstva obrany vůči Iráku. Má údajně těsné kontakty s prvním náměstkem ministra obrany Paulem Wolfowitzem a dalším náměstkem Douglasem Feithem. Oba jsou považováni za hlavní stratégy války v Iráku.

Izraelští představitelé ale tvrdí, že jejich země sdílí s USA tajné informace, takže židovský stát "nemá špionáž v Pentagonu ani jinde v USA zapotřebí". "Izrael už mnoho let nevyvíjí špionážní aktivity v USA. Je to podivný příběh a nevíme, oč se přesně jedná," sdělil vládní zdroj, jehož citoval izraelský rozhlas.

Špionáže jsme ukončili

Izrael se zavázal ukončit špionážní aktivity v USA po skandálu kolem amerického Žida Jonathana Pollarda. Tento bývalý příslušník amerického námořnictva byl v USA v roce 1987 odsouzen k doživotí za špionáž ve prospěch Izraele. Poskytl židovskému státu několik tisíc dokumentů s tajnými informacemi americké rozvědky. Většina se týkala zbrojení arabských států.