Podezření na útok měla média už dříve. Nasvědčoval tomu fakt, že obě letadla spadla téměř ve stejnou dobu. Ve čtvrtek se navíc k útokům přihlásila muslimská extrémistická skupina odsuzující Rusko za útoky na muslimy v jihoruském Čečensku, podepsaná jako "brigáda Islámbulího".

Vyšetřovatelé nyní zkoumají ostatky dvou pasažérek, pravděpodobně čečenského původu, které při katastrofách také zahynuly a o jejichž osud se nezajímají žádní příbuzní. Média, která vycházejí z této skutečnosti a z jejich čečenského původu, je považují za sebevražedné atentátnice, které vyslali do akce čečenští separatisté jen několik dní před nedělními předčasnými prezidentskými volbami v této kavkazské republice.

Rodinná pomsta

List Izvestija uveřejnil rozhovor s představitelem rodného města jedné z žen, Amanty Nagajevové (27), který upozorňuje na to, že bezpečnostní síly zadržely před čtyřmi lety jejího bratra a od té doby o něm nejsou žádné zprávy. Žena podle listu měla jasný důvod spáchat tento čin: chtěla se pomstít za nezvěstného bratra.

Příbuzní, většinou vdovy nebo sestry čečenských bojovníků již spáchaly několik sebevražedných atentátů.

Letadla TU-154 a TU-134 se zřítila po startu z moskevského letiště. TU-154 spadlo u Rostova na Donu. Na jeho palubě bylo 40 lidí. Druhé letadlo spadlo o několik minut dříve v oblasti města Tula.