O víkendu dorazila do Londýna rodina Delagrangeové, která na místo činu položila květiny. Setkala se s detektivy, kteří vedou vyšetřování. Policie usuzuje, že mladá Francouzka, která pracovala v Londýně dva měsíce v lahůdkářství, vystoupila z autobusu na špatné zastávce a že narazila na svého vraha, když se pokusila zkrátit cestu domů podél golfového hřiště.

Útočník byl podle policie místní a měl mezi 15 a 30 lety. Scotland Yard zjišťuje, zda vražda nemá spojitost se třemi podobnými útoky na ženy, k nimž došlo ve stejné oblasti v posledních 18 měsících. Ve dvou případech ženy přežily, ale s vážnými poraněními hlavy. Studentku Marshu McDonnellovou (19) však útočník v únoru 2003 ubil k smrti tři míle od místa, kde byla napadena Amelie Delangrangeová. Motiv není dodnes jasný.

Detektiv Andy Murphy řekl, že existující možné propojení mezi všemi útoky je hlavní linií, po níž je vedeno vyšetřování. Současně však dodal: "Nyní je ale pro mě hlavně důležité zaměřit se na to, co lidem zůstalo v paměti ze čtvrtka, protože to může pomoci vyřešit poslední vraždu."

Londýnská policie žádá možné svědky, kteří viděli Delagrangeovou nastupovat do autobusu či vystupovat, aby vyšetřovatele kontaktovali. Současně v Twickenhamu posílila hlídky i kamerový systém.