Vězeňská správa zveřejnila tajně pořízenou videonahrávku, na níž muž - evidentně Barghútí - jí na své cele, která má tkaninou zakrytá okna a dveře. Černobílý záznam nese datum 17. srpna.

Mluvčí vězeňských úřadů Ofer Lefler tvrdí, že Barghútí požádal stráže o jídlo. Netušil prý však, že má v malém otvoru ve zdi cely miniaturní kameru.

"Chci světu i Palestincům ukázat, že máme co dočinění s teroristy," citoval Leflera list The Jerusalem Post. "Barghútí sedí u jídla a své přátele posílá na smrt," řekl o bývalém vůdci Arafatova hnutí Fatah na západním břehu, který byl letos odsouzen za několik teroristických útoků.

Palestinci: hladovkářů stále přibývá

Palestinské úřady tvrdí, že počet hladovkářů již vzrostl z původních 1400 na 2200.

Vězni, podporovaní mohutnými demonstracemi na okupovaných územích, se na Izraeli domáhají přístupu k telefonu a širšího kontaktu s návštěvami.

Izraelský ministr vnitřní bezpečnosti Cachi Hanegbi ale kategoricky odmítá protestu vyhovět s tvrzením, že Palestinci využívají návštěvy k pašování telefonů a pomocí pronesených přístrojů pak řídí teroristické útoky.

Izrael se také snaží hladovku zlomit psychologickým nátlakem a připouští, že k tomu mají sloužit i pokusy o zkompromitování jejích vůdců.