"Fašistický gang vládnoucí ve Washingtonu byl překvapen světovou reakcí na své plány agrese proti Iráku. Nezaznamenal, že se svět změnil a už neakceptuje fašistickou logiku k ospravedlnění války," píše se v úvodníku listu As-Saura, který je tiskovým orgánem vládnoucí strany Baas.

Deník zároveň na titulní straně informuje o protiválečných demonstracích v různých koutech světa. Tyto protesty jsou podle něj výzvou světu, aby se "zbavil (americké) vlády a jejích hanebností". Pokud by se tak stalo, svět by byl bezpochyby v lepším stavu, tvrdí irácký list.

Jedním z nejvýraznějších protestů proti americké vojenské operaci v Iráku byla dnešní pokojná demonstrace v indonéském městě Surabaja, na níž se sešlo až 800.000 účastníků, kteří se modlili za mír.

Likvidace raket pokračovala

Irák pokračoval v ničení zakázaných raket Samúd-2, jež podle šéfa zbrojních inspektorů Hanse Blixe představuje zásadní odzbrojovací krok, první takový od poloviny 90. let minulého století.

S likvidací raket Samúd-2, jejichž dolet přesahuje 150kilometrový limit povolený OSN, začal Bagdád pod dohledem inspektorů OSN 1. března. Doposud bylo zničeno 40 z asi stovky kusů, které byly podle Bagdádu vyrobeny.