Muž byl na horách se svým kamarádem. "Lezl jako první a po asi desetimetrovém pádu dopadl do sutě pod stěnou," popsal situaci šéf záchranářů Martin Kulanga. Kamarád okamžitě zavolal záchranáře mobilním telefonem.

"Operační středisko přijalo hlášení v 11:25," uvedla tatranská horská služba. Záchranáři muže našli za několik minut. Pokoušeli se ho oživit, bohužel ale neúspěšně. Muž svým těžkým zraněním podlehl.

Horská služby uvedla, že mrtvého muže momentálně převážejí do márnice v Novém Smokovci.

Letos je to už desátý český občan, který v Tatrách zemřel. Naposledy se pod třicetiletým mužem z Opavy utrhla skála, když se pokoušel jít mimo značenou cestu. Češi spolu s Poláky patří k nejčastějším obětem úrazů ve Vysokých Tatrách.

Smrtelné úrazy Čechů ve Vysokých Tatrách v roce 2004
17. ledna Dva čeští reprezentanti ve sjezdu na divoké vodě zahynuli v lavině, která se na ně zřítila v dolině Parichvost v Západních Tatrách.
10. února Ve Vysokých Tatrách zahynuli dva ze čtyř českých horolezců, kteří se dostali do problémů v oblasti Malého ledového štítu. Další dva se podařilo zachránit.
4. března Jednoho českého turistu zasypala lavina v oblasti Hincova plesa ve Vysokých Tatrách. Záchranáři našli již mrtvé tělo.
9. dubna Jeden český skialpinista zemřel na místě a druhý v nemocnici poté, co je v oblasti Rysů ve Vysokých Tatrách strhla lavina.
5. června V oblasti Jehněčího štítu ve Vysokých Tatrách zemřel po pádu třicetiletý muž z Ostravy.
28.června Po pádu do žlebu pod sedlem Baníkov v Západních Tatrách zahynul třicetiletý muž z Opavy.
8. srpna Český horolezec zemřel po zhruba desetimetrovém pádu v oblasti Ostrého štítu ve Vysokých Tatrách.