V rozhovoru pro americký rozhlas Kerry řekl: "Věřím, že do roka budeme moci významně omezit počet amerických vojáků v Iráku. Takový je můj plán a myslím, že to budeme moci udělat." Na dotaz novináře potvrdil, že roční lhůtu počítá již od tohoto měsíce.

Do výcviku je třeba zapojit další země

John Kerry, který nyní vede volební kampaň na západě USA, si od svého zvolení slibuje změnu bezpečnostní situace v Iráku, která by umožnila odchod amerických vojáků. K tomu je třeba zapojit do výcviku Iráčanů další země, díky čemuž by se výcvik urychlil a Iráčané by tak mohli na sebe převzít větší část odpovědnosti za bezpečnost.

"Pro splnění tohoto plánu je nutný nový začátek. Tento prezident bohužel spěchal s válkou bez plánu, aby dosáhl míru. Naše spojence nechal stranou. Ztratili jsme důvěryhodnost ve světě. Potřebujeme ji obnovit a myslím, že já to mohu udělat," řekl Kerry a slíbil, že udělá vše pro obnovení mezinárodního spojenectví.

Kerry zatím vede

Podle posledních průzkumů časopisu Time demokratický kandidát Kerry mírně vede před Bushem, a to poměrem 48:43. Pro nezávislého kandidáta Ralpha Nadera se nyní vyslovují čtyři procenta.

Bush se zaměřil na vnitřní bezpečnost země

Prezident Bush v pravidelném rozhlasovém projevu zase varoval Američany, že jejich země stále není bezpečná, a slíbil, že podnikne vše pro to, aby se zabránilo dalším útokům na USA. Obhajoval zvýšení bezpečnostních opatření v zemi minulý víkend, po jejichž vyhlášení vešlo ve známost, že některé informace o hrozícím nebezpečí jsou až tři roky staré.