Trnavský policejní mluvčí Martin Korch uvedl, že policisté v noci začali na místě zabavovat aparaturu a agregátory. Někteří účastníci z párty začali odjíždět už v noci, ostatní odjeli ráno. Při policejním zásahu podle předběžných informací nebyl nikdo zraněn.

"Využili jsme všech zákonných prostředků. Policejní vyšetřovatel po vyhodnocení situace, kterou jsme celý den mapovali, zahájil trestní stíhání ve věci ohrožení životního prostředí," uvedl Korch.

Párty se konala mezi obcemi Lakšárska Nová Ves a Borský Mikuláš v trnavském okrese.

Policie zadržela organizátora akce

Policisté už ve čtvrtek zadrželi jednoho z organizátorů akce v Boněnově. Jde o pětatřicetiletého muže z Prahy. Novinkám informaci potvrdila mluvčí západočeské policie Helena Malotinská. "Nyní provádíme běžné úkony v trestním řízení," řekla. Podrobnější informace ale nesdělila s tím, že na případ je uvaleno embargo.

Muže policie už vyslechla a není vyloučeno, že k němu přibudou ještě další. Sobotní vydání Deníků Bohemia napsalo, že zadržený muž zatím nebyl obviněn.

Nepovolenou párty, která se v Boněnově na Tachovsku konala minulý víkend, vyklidila policie v úterý. Majitel pozemku ale podal trestní oznámení. Myslí si, že policie zasáhla pozdě a jeho pozemek měla vyklidit hned, jak se na něj začali mladí lidé sjíždět. Škody na něm odhaduje na milión korun.

Několik desítek účastníků akce v sobotu ráno přijelo znovu na pozemek a uklidili ho od odpadků. Na odvoz odpadků si najali několik nákladních automobilů.