William McLean a Phu Ngoc Trinh si za oběti svých zvrhlých sexuálních choutek vybrali na jaře dvě Thajky - Phuangsri Kroksamrang (58) a Somjai Insamnan (27). Informoval včera australský internetový server News.

Při surové vraždě nedali drobným ženám šanci. Nejdříve je na nohou svázali červeným provazem, poté každé z nich dali na krk "závaží" a vhodili je mezi krokodýly do řeky Adelaide.

Zbytky těl prostitutek našel v březnu turistický průvodce živící se ukazováním nebezpečných plazů zvídavým turistům. Darwin je právě touto atrakcí proslulý.

Pitva obětí prokázala, že ženy zemřely utonutím. To však pachatelé, kteří se k činu přiznali, odmítají. Tvrdí, že Thajky byly mrtvé ještě před vhozením do vody. Údajně je společně uškrtili.

Plánovaná vražda

Mladíci byli kamarádi. Oba pracovali na farmě Trinhových rodičů, jež v době zločinu byli na dovolené ve Vietnamu.

Osmnáctiletí vraždu připravovali. Oběti si vyhlédli náhodně v pondělí prvního března. Před tím měli s ženami pohlavní styk, použili kondomy. Ty se poté nalezly v odpadkovém koši na farmě.

Soud uvedl, že po smrti někdo z účtu starší ženy vybral celkem 1800 dolarů. Souvislost s případem vraždy se ale policii nepodařilo prokázat.