Podle lékařů Čech utrpěl četné zlomeniny žeber a komplikovanou zlomeninu stehenní kosti. "Navíc je zde podezření z poranění vnitřních orgánů," řekl ČTK lékař Pavol Ščurka.

Dodal, že zraněný muž je hospitalizován na anesteziologicko- resuscitačním oddělení tamní nemocnice, zatímco jeho manželka a dvě dcery, stejně jako spolujezdkyně řidiče ze slovenského auta, utrpěly méně závažná poranění.

Smrt muže z Košic

O několik hodin dříve havaroval u levoče autobus. Z dosud neznámých příčin sjel z vozovky, prorazil svodidla a skončil v příkopu, kde se navíc převrátil. Uvnitř v tu dobu sedělo 62 cestujících.

Při havárii zemřel 55letý muž pravděpodobně z Košic. Když se záchranářům povedlo převrátit autobus na kola, všichni si oddechli, že pod ním nebyla žádná další oběť.

Zraněné cestující převezly sanitky do okolních nemocnic a podle posledních zpráv žádný z nich není v ohrožení života.

Nebezpečný úsek

Sedmnáctiletá Zuzana z Prešova cestovala s příbuznými za strýcem do Prahy a měla štěstí, když z havárie vyvázla bez zranění.

"Měla jsem strach o babičku, která cestovala se mnou. Lékaři mi řekli, že má zlomená tři žebra a zůstane tady na chirurgii. Já pojedu zpátky do Prešova," cituje Zuzanu agentura TASR

Velitel hasičů v Levoči Jozef Lörinc označil úsek silnice asi šest kilometrů před městem za zvlášť nebezpečný.

"Před týdnem se tady převrátil kamión a před měsícem další," dodal. Odmítl možnost, že havárie souvisí s povodněmi na východním Slovensku. "Silnice byla v pořádku a neporušená," zdůraznil.

Rychlý pád

V autobusu společnosti Turismo bylo 62 cestujících, protože se jednalo o dvoupodlažní Neoplan. Asi 50 zraněných odvezli do nemocnic v Levoči, v Popradu a ve Spišské Nové Vsi.

"Máme zde několik vážných zranění páteře, otřesy mozku a podobně. Těžce zraněno je šest osob," uvedl pro zpravodajskou televizi TA3 primář levočské nemocnice Pavol Puchír. Cestující z autobusu tvrdili, že vše se seběhlo velmi rychle.

"Najednou jsme sjeli ze silnice a převrátili jsme se. Nic víc si nepamatuji," líčil situaci jeden z cestujících v televizi TA3. Podle druhého řidiče autobusu vyjel proti nim v zatáčce kamión.

"Kolega strhl volant a už to bylo," dodal. Oficiálně ještě příčinu nehody neoznámili. Policie však potvrdila, že řidič autobusu nebyl pod vlivem alkoholu.