Bush podle něj svou politikou ničí střední třídu a dělníky, jejichž pracovní místa vyváží do zahraničí.

"Platy klesají, náklady na zdravotní péči rostou a naše skvělá střední třída se zmenšuje. Lidé pracují o víkendech, mají dvě zaměstnání, tři zaměstnání a stále se nemohou hnout kupředu," řekl Kerry.

Nepůjdu do války, když není ohrožena země

Kerry se ale v projevu nemohl vyhnout nejaktuálnějšímu tématu - situaci v Iráku. "Budu vrchním velitelem, který nás nikdy omylem nezavede do války," uvedl Kerry v narážce na nesprávné informace amerických zpravodajských služeb, které posloužily Bushovi jako důvod k tažení proti Iráku.

"Jako prezident vrátím národu jeho ctěnou starobylou tradici. Spojené státy nikdy nejdou do války, protože chtějí, nýbrž proto, že musí...," uvedl Kerry.

Nejasnosti v projevu

Při Kerryho projevu bostonská sportovní aréna FleetCenter burácela potleskem. Dlouhé ovace začaly ve chvíli, kdy demokratický kandidát vystoupil na podium, zasalutoval a vojenským způsobem se "nahlásil do služby".  Navzdory tomu byly v jeho projevu nějaké nejasnosti. I přesto, že se chvástal službou ve Vietmanu "zapomněl" zmínit, protesty proti vietmanskému konfliktu, do kterých se po návratu aktivně zapojoval.

Agentury popsaly také to, že Kerry nemá úplně jasno v tom, jak bude řešit situaci ve zdravotnictví. Podle něj by měla být odpovídající lékařská péče poskytována i lidem, kteří si neplatí pojištění. V USA je jich 37 miliónů.

Šance jsou vyrovanané

Analytici tvrdí, že Kerry zřejmě obyvatele USA, kteří jeho projev mohli sledovat v přímém přenosu, příliš nepřesvědčil..

První průzkum, který byl zveřejněn hned po skončení bostonského sjezdu, tyto obavy potvrzuje. Agentura Zogby America uvádí, že Kerryho podpora zůstala ve dnech sjezdu stejná, jako před třemi týdny, tedy na úrovni 48 procent potenciálních voličů.

Jeho těsný náskok před Georgem Bushem se sice zvýšil o tři procenta, ale jen díky tomu, že Bushova podpora klesla. Vzrostl podíl nerozhodnutých voličů. Přičemž statistická chyba tohoto průzkumu činí právě tři procenta.