„Ať už jsou okolnosti, za jakých došlo k fatálnímu omylu, jakékoli, je jisté, že operační tým hrubě porušil operační předpisy,“ uvedl pro TVN24 Romuald Zdrojowý, primář urologicko-onkologické kliniky, kde ve středu pacienta operovali.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Dodal, že vedení nemocnice operujícímu lékaři i jeho asistentovi pozastavilo výkon povolání a zároveň o případu informovalo Městskou prokuraturu ve Vratislavi, která už začala jednat.

Další operace i odškodné

„V pondělí bude pacient podroben komplikované operaci, při které se lékaři pokusí vyoperovat deset centimetrů dlouhý nádor z nemocné ledviny,“ informovala v pátek mluvčí nemocnice Monika Kowalská.

V případě, že se operace nepodaří, bude pacient přednostně zařazen do programu transplantace tohoto orgánu od dárců, dodala mluvčí. Zároveň uvedla, že Univerzitní nemocnice ve Vratislavi je připravena poskytnout poškozenému pacientovi odškodné.