Z údajů z černých skříněk je patrné, že pilot vyslal krátce po startu tísňové volání kvůli problémům s tahem motorů. Pouhých 37 vteřin po startu vysadil pravý motor a poté následovaly potíže s levým motorem.

Ten se pilot pokusil vypnout a znovu nastartovat, ale neuspěl. K tomu může dojít, když je přerušena dodávka paliva nebo když jsou problémy se spalováním, uvedla agentura Reuters.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Animace pádu letadla do řeky

„Na základě údajů, které máme k dispozici, můžeme konstatovat, že po jistou dobu neměly oba motory žádný tah,” prohlásil Thomas Wang, šéf tchajwanského úřadu pro leteckou bezpečnost.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Řidič natočil padající letadlo.

Letadlo odstartovalo ve středu před 11.00 místního času z Tchaj-peje na tchajwanské souostroví Ťin-men. Brzy po startu se ale naklonilo na bok, po přeletu dálnice zavadilo o dálniční nadjezd a zřítilo se do řeky.

Při nehodě zemřelo podle posledních informací 35 lidí, 15 se podařilo zachránit. Mezi přeživšími je 14 cestujících a jedna stevardka. Nová bilance zahrnuje další čtyři těla, která dnes našly pátrací týmy na dně kalné řeky Ťi-lung, kam stroj společnosti TransAsia Airways spadl. Mrtvoly tří mužů a jedné ženy proud odnesl asi 50 metrů od místa neštěstí.